انواع روش های جراحی زیبایی واژن

بسیاری از بانوان به علت تغییرات ظاهری و داخلی ناحیه تناسلی در صدد انجام جراحی های زیایی واژن هستند؛ اما به دلیل عدم آگاهی از چگونگی این جراحی ها و یا به علت احتمال بروز عوارض عدیده آن ها از انجام برخی جراحی ها بیم دارند. گرچه در عصر حاضر انجام جراحی هایی زیبایی واژن به وفور به چشم می خورد، اما بالا بودن آمار آن نمی تواند نشان دهنده رضایمندی تمامی افراد از انجام آن باشد. برخی بانوان با مراجعه به جراحان بی تجربه و فاقد تخصص تنها به علت هزینه های پایین اقدام به جراحی های زیبایی واژن می کنند که نه تنها به نتیجه مطلوب دست نمی یابند، بلکه گاها دچار عارضه های متعددی نیز می شوند. آنچه ما را به نگارش این نوشتار ترغیب کرد بالا بردن سطح آگاهی بانوان از انواع روش های جراحی های زیبایی واژن است تا با دیدی گسترده تر به سمت انجام این دست از جراحی ها گام بردارند.

اگر شما نیز به دنبال کسب آگاهی بیشتر درباره این جراحی ها هستید، تا پایان این نوشتار همراه ما باشید.

دکتر زینب برکتی متخصص زنان، زایمان و نازایی و جراح زیبایی زنان می باشند. شما عزیزان می توانید جهت دریافت مشاوره و تعیین وقت قبلی از دکتر زینب برکتی می توانید با شماره های 09023860697 و 09203860697 تماس حاصل فرمائید یا از طریق پیج اینستاگرام با ایشان در تماس باشید.

انواع جراحی های زیبایی زنان

جراحی های زیبایی زنان به منظور برطرف کردن عیوب و عارضه های  ظاهری و یا به جهت درمانی صورت می گیرد. چرا که برخی از جراحی های زیبایی زنان علاوه بر ایجاد جوانسازی و زیبایی خاصیت درمانی نیز خواهند داشت. بانوان در طول زندگی زنانه خود به علل مختلف نظیر افزایش سن، زایمان های متعدد، تجربه رابطه جنسی طولانی مدت و حتی به علت ژنیتکی دچار تغییر حالت ظاهری و داخلی واژن می شوند. این عوارض علاوه بر ایجاد نازیبایی می تواند روابط زناشویی آن ها را نیز تحت الشعاع قرار دهد. بنابراین جراحی های زیبایی علاوه بر جنبه درمانی می تواند با بالا بردن اعتماد به نفس بانوان از ظاهر ناحیه تناسلی روابط زناشویی لذت بخشی را نیز ایجاد کند.

در ادامه به تشریح مهمترین جراحی های زیبایی زنان خواهیم پرداخت:

انواع جراحی های زیبایی زنان

در حل حاضر در حوزه زنان جراحی های بسیاری مورد توجه قرار گرفته است که رایج ترین آن ها عبارت اند از:

  • جراحی واژینوپلاستی
  • جراحی پرینورافی
  • جراحی لابیاپلاستی

تمامی این روش ها به منظور جوانسازی واژن مورد استفاده قرار می گیرد.

جراحی واژینوپلاستی

عوامل بسیاری در گشاد شدن ناحیه تناسی نقش دارند از جمله زایمان، روابط جنسی و در مواقعی ژنتیک . بانوان در سنی 35 تا 40 سالگی اغلب خواستار این نوع جراحی هستند . جراحی واژینوپلاستی به منظور تنگ کردن واژن صورت می گیرد. البته که این نوع جراحی به طور کلی  زیباسازی در تمامی ابعاد ناحیه تناسلی را در بر می گیرد؛ اما بیشتر افراد آن را به عنوان روشی برای تنگ کردن واژن می دانند.

در این روش با استفاده از تکنولوژی لیزر فضای داخلی واژن به میزان چشمگیری تنگ خواهد شد.

 

انواع روش های جراحی زیبایی واژن

انواع روش های جراحی زیبایی واژن

جراحی پرینورافی

این نوع جراحی نیز به منظور تنگ کردن واژن مورد استفاده قرار می گیرد. اما تفاوت آن با روش واژینوپلاستی در میزان نواحی ترمیم کننده است. در این روش تنها دهانه واژن تا عمق 3 الی 4 میلیمتری تنگ خواهد شد. این جراحی برای بانوانی مناسب است که ناحیه پرینه واژن آن ها که حد فاصل دهانه واژن تا مقعد است، به علت پرولاپس و یا زایمان طبیعی دچار پارگی و آسیب شده باشند.

جراحی لابیا پلاستی

این جراحی نیز به منظور زیباسازی ناحیه تناسلی صورت می گیرد. لابیا ها که در واقع قسمت های خارجی لبه های واژن هستند بر اثر افزایش سن و یا ژنتیک ممکن است بزرگ تر از میزان نرمال باشند. این عارضه در بانوان می تواند موجب بروز عفونت و یا ایجاد ناراحتی هنگام پوشیدن لباس های جذب شود. این جراحی با اصلاح و برداشت نواحی اضافی این دست از مشکلات را برطرف خواهد کرد.

در حال حاضر لابیاپلاستی با لیزر از جدید ترین متد های موجود در این جراحی است که با ایجاد خونریزی بسیار ناچیز، دوره نقاهت کوتاه مدت تری نسبت به رشو های قدیمی تر خواهد داشت.

گرچه تمامی روش های زیبایی واژن از یک متد مشخص استفاده می کنند، اما تکنولوژی انجام هر کدام می تواند متفاوت باشد. برای مثال جراحی واژینوپلاستی به یک منظور مشخص که آن هم تنگ کردن واژن است صورت می گیرد؛ اما تکنولوژی انجام آن می تواند متفاوت باشد. برای نمونه می توان از واژینوپلاستی با لیزر و یا واژینوپلاستی با نخ استفاده کرد.

به یاد داشته باشید استفاده از لیزر در تنگ کردن واژن می تواند عامل بهبودی برخی عفونت ها و راه درمانی خشکی واژن نیز باشد.

توصیه ای مهم

همانطور که می دانید جراحی های زیبایی واژن به منظور ایجاد زیبایی صورت می گیرد، بنابراین جراحی که می خواهد این جراحی را برای شما انجام دهد؛ باید دارای تجربه کافی و مهارت بالا باشد. کم نیستند بانوانی که به دلیل هزینه پایین برخی متخصصین زنان بهای بسیاری سنگین داده اند و آن هم ایجاد عفونت و آسیب به ناحیه تناسلی بوده است، لذا برای انجام این دست از جراحی ها گام ابتدایی باید یافتن بهترین جراحی زیبایی زنان باشد.

هزینه جراحی زیبایی زنان

هزینه هر یک از این دست جراحی ها به موارد مختلفی بستگی دارد، برای مثال فاکتور میزان آسیب دیدگی واژن و یا درمان بیماری و عفونت زمینه ای قبل از انجام جراح و انتخاب نوع جراح می تواند هزینه این جراحی ها را تحت تاثیر قرار دهد.

اگر شما برای جراحی لابیاپلاستی به بهترین جراح لابیاپلاستی مراجعه کنید قطعا هزینه جراحی لابیاپلاستی شما متفاوت خواهد بود.

توصیه نهایی

سلامت ناحیه تناسلی از هر دو جنبه زیبایی و درمانی بسیار حائز اهمیت است. بانوان باید دقت داشته باشند همانطور که به زیبایی و جوانسازی این ناحیه توجه می کنند؛ باید به طور منظم معاینات لازم را برای پیشگیری از انواع بیماری های زنان انجام دهند.

راه های ارتباطی با دکتر زینب برکتی متخصص زنان و زایمان:

  • تهران، دوراهى مترو قلهک، خیابان شریعتى، رو به روى بیمارستان ایرانمهر، ساختمان کیانمهر، طبقه اول
  • شماره تماس:09023860697
  • پست الکترونیکی:info@drbarekati.com
  • پیج اینستاگرام: drbarkati

Call Now Button