لابیاپلاستی چیست؟

لابیاپلاستی چیست؟

لابیاپلاستی چیست: جراحی که شکل ظاهری لبه‌های واژن را تغییر می‌دهد. بدین‌صورت که لبه‌های تیره و چین‌خورده که شکل ظاهری نامطلوبی را ایجاد کرده‌اند برش خورده و با نخ‌های قابل‌جذب بسیار ظریف و خاص، بخیه می‌خورد. نکته مهم اینکه انجام این جراحی با لیزر اصلا توصیه نمی‌شود. زیرا در این روش لیزر با حرارت زیاد بافت را می‌سوزاند و برش زیبا،ظریف و دقیقی را ایجاد نمی‌کند.

ویژگی‌های بهترین دکتر لابیاپلاستی چیست؟

برای انتخاب بهترین مرکز، کلینیک، مطب برای انجام لابیاپلاستی چه معیار‌هایی را باید مدنظر قرار دهیم؟
بهترین متخصص زنان و جراحی زیبایی زنان باید چه نکاتی را در فعالیت‌های حرفه ای خود رعایت کند؟
یکی از مهم‌ترین جراحی‌های زیبایی که این روزها علاقه‌مندان و متقاضیان زیادی یافته است انجام جراحی لابیاپلاستی می‌باشد.
قطعا یکی از تاثیر گذار‌ترین عواملی که در نتیجه درمان و جراحی لابیاپلاستی نقشی پررنگ را ایفا می‌کند پزشک متخصص و جراح زیبایی زنان است.
از همین‌رو در ادامه این نوشتار در بخش‌های مجزا و اختصاصی به مهم‌ترین معیار‌هایی که باید زنان و دختران جوان در هنگام انتخاب پزشک معالج در پیش چشم و نظر خود داشته باشند، اشاره خواهیم کرد.

دکتر لابیاپلاستی چه ویژگی‌هایی دارد؟


بهترین دکتر لابیاپلاستی
 باید یکسری از ویژگی‌های تخصصی و حرفه ای و نیز اخلاقی را داشته باشد که به شرح زیر است:

میزان بالای تخصص، دانش و اگاهی در زمینه فعالیت شغلی و حرفه‌ای خود


اولین و مهم‌ترین ویژگی‌ای که یک پزشک جراح لابیاپلاستی باید داشته باشد دانش زیاد در این زمینه است. تخصص و آگاهی‌هایی که در خصوص لابیاپلاستی دارد موجب می‌شود در روند درمان بهترین روش و راهبرد‌ها را اتخاذ کند. در نهایت انجام فعالیت‌های پزشکی و جراحی بر اساس آگاهی منجر به این نتیجه می‌شود که روند درمان به بهترین شکل ممکن انجام می‌پذیرد و کم‌ترین مشکلی برای فرد پیش نمی‌آید.

مهارت، تجربه، توانمندی


همواره و از سوی بسیاری از متخصصین امر عنوان شده: که فعالیت‌های عملی از جمله انواع جراحی‌ها باید تجربه در کنار دانش و آگاهی قرار گیرد تا بهترین ترکیب حاصل شود.

آگاهی و دانش


به عنوان نقشه راه است که در پیمودن مسیر درمانی و جراحی پزشک را یاری می‌دهد اما تجربه و مهارت باعث می‌شود که اگر در مسیر درمان مشکلی ناگهانی و غیر منتظره پیش آمد پزشک جراح بتواند در کوتاه‌ترین زمان تدبیری بیندیشد و از بن‌بست ایجاد‌شده خروج پیدا کند.
به همین جهت پزشکان پیش از آن‌که وارد مرحله درمان انفرادی شوند دوره‌هایی را به عنوان کارآموزی در زیر نظر پزشکی با تجربه و در جایگاه استادی می‌گذرانند تا تجربیاتی کسب کنند.

اخلاق حرفه ای، رعایت اصول اخلاقی، وجدان کاری


بسیاری از پزشکان در زمینه دانش و آگاهی و نیز تجربه و مهارت کارنامه کاری موفقی دارند و نیز آ‌ن‌که یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های آنان این است که همواره در فعالیت‌های حرفه‌ای خود اخلاق و اصول اخلاقی را رعایت کرده‌اند. اخلاق مداری هنگامی که بیماران خاص با شرایط فرهنگی، اقتصادی و نیز بسیاری از جنبه‌های دیگر که به پزشکان مراجعه می‌کنند باعث می‌شود رفتار‌هایی مناسب داشته باشند.

برای مثال می‌توان گفت در مواردی بیمارانی برای درمان خود باید هزینه‌هایی قابل توجه را بپردازند. در مواردی که تعداد آن کم نیست پزشکان با بیمارانی که به لحاظ مالی وضعیت مناسبی ندارند و نمی‌توانند هزینه درمان خود را در کوتاه‌ترین زمان ممکن بپردازند مماشات می‌کنند و از بخشی از حق‌الزحمه خود می‌گذرند. خوشبختانه کم نیستند تعداد پزشکانی که اخلاق‌مدار فعالیت می‌کنند و موجب رفع بخشی از دل نگرانی‌ها و دغدغه‌های بیماران شده‌اند.

ویژگی‌های بهترین مطب یا کلینیکی برای جراحی لابیاپلاستی چیست

ارائه خدمات تخصصی و حرفه‌ای توسط بهترین کادر درمانی و جراح زیبایی زنان


مرکز یا کلینیک باید از بهترین کادر درمانی و نیز جراح دعوت به کار کند و بهترین پزشکان متخصص در آن مطب فعالیت داشته باشند. در واقع فعالیت‌های تخصصی و حرفه‌ای باید از سوی مراکز مذکور انجام شود.
برخی از مراکزی که وجود دارد متاسفانه متخصصین و جراحان زیبایی مشغول در آن مراکز تا حد زیادی دانش و آگاهی و نیز تجربه کمی دارند؛ همین مساله قدری موجب دغدغه‌مندی و نگرانی در خصوص چگونگی روند درمان و نتیجه جراحی می‌شوند. بنابراین بهتر است از مراکز و کلنیک‌هایی کمک بگیرید که می‌توانید به مهارت و توانمندی پزشکان در آن معتمد باشید.

استفاده از تجهیزات پیشرفته


دیگر ویژگی‌هایی که یک مرکز، کلینیک یا مطب باید در انجام جراحی لابیاپلاستی داشته باشد چیست این است که برای اقدامات مختلف درمانی و جراحی حتما باید از بهترین و نوین‌ترین تجهیزات پزشکی استفاده کند تا روند درمان با موفقیت بالا انجام شود.
در واقع این روزها مراکزی هستند که در انجام جراحی لابیاپلاستی از بهترین ابزار آلات از جمله لیزر‌های مدرن و پیشرفته استفاده می‌کنند. این ابزار آلات تا حد زیادی می‌تواند امکانات و گزینه‌های بهتری را پیش پای بیمار و پزشک بگذارد و نتیجه بهتری کسب شود.

رفتار حرفه‌ای پرسنل مراکز، مطب‌ها و نیز کلینیک‌ها


از جمله دیگر ویژگی‌هایی که باید مد نظر قرارداد رفتار درست و محترمانه است. نظم و رعایت اصول اخلاقی مهم است زیرا می تواند روند درمان بیماران را تسهیل ببخشد.
برای مثال در مواردی مشاهده‌می‌شود که رفتار یک منشی پزشک با بیمار موجب شده‌است که بیمار از این‌که در آن مطب خاص به جراحی زیبایی لابیاپلاستی بپردازد منصرف شده‌است. یا در مواردی منشی مطب دچار مشکلاتی در امر نوبت‌دهی شده و بر اساس تعهدی که به بیمار داشته‌اند نتوانستند خدمت مورد نظر را ارائه‌کنند.
از همین جهت پرسنل نیز در انتخاب یک مرکز یا مطب برای انجام لابیاپلاستی نیز مهم است.

فیلم عمل لابیاپلاستی

کلام آخر

در خاتمه باید بگوییم که پزشک متخصص و محلی که در آن به انجام جراحی زنان می‌پردازید، از مهم‌ترین معیار‌هایی است که باید در انتخاب آن دقت داشته باشید. امیدواریم نکات ارائه‌شده بتواند تا حد زیادی در مسیر انتخاب پزشک و مرکز درمانی شما را یاری دهد.

دکتر زینب برکتی
جراح و متخصص بیماری‌های زنان، نازایی زیبایی، ترمیمی، اختلالات کف لگن و لاپاراسکوپی
برای رزرو نوبت برای انجام این کار و همچنین مشاوره با این شماره تماس حاصل فرمایید:  021-22267207
همچنین برای دیدن ویدئو های بیشتر از دکتر زینب برکتی میتوانید اینستاگرام را دنبال کنید.
@dr_barekati

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

We would love to hear from you!

Please record your message.

Record, Listen, Send

لطفا دسترسی میکروفون رو از قسمت بالا فعال کن بعدش میتونی برای ما ویس بزاری
دسترسی به میکروفون مجاز نیست لطفا از طریق تنظیمات ، دسترسی به میکروفون را فعال کنید

Speak now

00:00

Canvas not available.
این رکورد حذف میشه ، آیا میخوای دوباره ضبط کنی ؟
مشکلی پیش آمده لطفا دوباره تلاش کنید

Thank you

Send your recording